» Etusivu » Ajankohtaista » Ammattilaiset » Sähkö ja koti » Opiskelu » Yhteystiedot » Mediakortit
  Sähköala-lehti  
  Sähkömaailma  
  Sähköinfo  
  ST-uutiset  
  Etsi tietoa Sähköala.fi -sivuilta:  
 
     
» Etusivu >
Ajankohtaista >Uutisarkisto >2006 >Heinä-elokuun 2006 uutiset >Klaukkalan Sähkötyön omistaja vaihtui
Tulosta sivu
     
   
 

 
     


Klaukkalan Sähkötyön omistaja vaihtui

3.8.2006

Huolto- ja saneeraussähköistyksiin keskittynyt Klaukkalan Sähkötyö Oy on myynyt koko osakekantansa Pentti Kortelaiselle, 43, joka jatkaa yritystä entisellä konseptilla ja henkilöstöllä.
Yrityksessä on tällä hetkellä 6 sähköasentajaa ja 1 toimistotyöntekijä.

Osakekannan osto oli Kortelaisen mukaan luonteva jatko aikaisemman pitkän yhteistyön pohjalta, sillä hänen yrityksensä Pentti Kortelainen Ky on toiminut vuodesta 1987 teollisuuden kunnossapitoalalla, jota sähköyritys nyt täydentää.

Yrityksen toimitusjohtajana toiminut Kari Leikoski jatkaa yrityksessä vuoden siirtymäajan eläkkeelle jäämiseensä saakka ja on tyytyväinen yrityksen jatkumiseen. Leikoski ehti toimia Klaukkalan Sähkötyössä 29 vuotta sen perustamisesta alkaen. Liikkeen kiinteistö jäi edelleen hänen omistukseensa.

« Takaisin edelliselle sivulle



     
  Sähkö- ja teleurakoitsijaliitto STUL ry KIRA-foorumiElektroskandiaSähkömaailma - sähköalan uutislehtiSähköinfo OyOnninenAhlsellTaloyhtio.netEnsto