» Etusivu » Ajankohtaista » Ammattilaiset » Sähkö ja koti » Opiskelu » Yhteystiedot » Mediakortit
  Sähköala-lehti  
  Sähkömaailma  
  Sähköinfo  
  ST-uutiset  
  Etsi tietoa Sähköala.fi -sivuilta:  
 
     
» Etusivu >
Ajankohtaista >Uutisarkisto >2006 >Marraskuun 2006 uutiset >Kunnossapitoyhdistys liittyi STULin jäsenjärjestöksi
Tulosta sivu
     
   
 

 
     


Kunnossapitoyhdistys liittyi STULin jäsenjärjestöksi

20.11.2006

Sähkö- ja teleurakoitsijaliitto STUL ry ja Kunnossapitoyhdistys ry (KPY) solmivat 9. marraskuuta jäsenjärjestösopimuksen, jolla kummatkin järjestöt täydentävät toistensa toimintaa. Sopimus astuu voimaan 1.1.2007 ja koskee Kunnossapitoyhdistyksen noin 150 yritysjäsentä.

Sopimus tuli ajankohtaiseksi, kun STUL:n aiempi järjestöjäsen Sähkökonekorjaamoyhdistys suunnittelee toimintansa sulauttamista  Kunnossapitoyhdistykseen.

”Sopimuksen tavoitteena on vahvistaa Kunnossapitoyhdistyksen sähköteknistä koulutusta ja julkaisutoimintaa, joille teollisen kunnossapidon jäsenistössämme on kysyntää ja STUL pystyy niitä tarjoamaan”, Kunnossapitoyhdistyksen hallituksen puheenjohtaja Ilkka Palsola sanoi allekirjoitustilaisuudessa.

« Takaisin edelliselle sivulle



     
  Sähkö- ja teleurakoitsijaliitto STUL ry KIRA-foorumiElektroskandiaSähkömaailma - sähköalan uutislehtiSähköinfo OyOnninenAhlsellTaloyhtio.netEnsto