» Etusivu » Ajankohtaista » Ammattilaiset » Sähkö ja koti » Opiskelu » Yhteystiedot » Mediakortit
  Sähköala-lehti  
  Sähkömaailma  
  Sähköinfo  
  ST-uutiset  
  Etsi tietoa Sähköala.fi -sivuilta:  
 
     
» Etusivu >
Ajankohtaista >Uutisarkisto >2007 >Lokakuun 2007 uutiset >Sähkö-Äijät vaihtoi omistajaa
Tulosta sivu
     
   
 

 
     


Sähkö-Äijät vaihtoi omistajaa

23.10.2007

Jämsän seudulla toimiva Sähkö-Äijät Oy on vaihtanut omistajaa. Raimo ja Anja Vartian luotsaamaa yritystoimintaa jatkamaan siirtyi Sähkö-Äijien pitkäaikainen asennuspäällikkö Tuomo Hakala. Omistajanvaihdos toteutetaan vaiheittain toiminnan jatkuessa nykyisillä resursseilla.

Sähkö-Äijät on vuonna 1976 perustettu sähkö- ja teleasennuksiin erikoistunut yritys. Painopistealueenaan yrityksellä on asuin-, liike- ja teollisuusrakennusten sähköasennusten urakointi, huolto ja korjaus. Yrityksen asiakkaita ovat yleiset ja yksityiset rakennuttajat. Vuonna 2006 Sähkö-Äijät teki liikevaihtoa 1,9 miljoonaa euroa.

« Takaisin edelliselle sivulle



     
  Sähkö- ja teleurakoitsijaliitto STUL ry KIRA-foorumiElektroskandiaSähkömaailma - sähköalan uutislehtiSähköinfo OyOnninenAhlsellTaloyhtio.netEnsto